ALUMINIUM FOIL FOR FOODSERVICE / CATERING / HoReCa, 290 mm, roll
| Product name | standard, 150m x 290 mm, 9 mic, roll |
| Additional features | smooth |
| Article number | 5512 |
| Weight/Thickness [g/m2] | 9 µm |
| Length [mm] | |
| Width [mm] | 290 |
| Weight [kg] | 1,1 |
| Diameter [mm] | |
| Quantity in carton | 4 |
| Cartons on pallet | 170 |
| Product name | thick, 0,9 x 290 mm, 11÷13 mic, roll |
| Additional features | smooth |
| Article number | 5511 |
| Weight/Thickness [g/m2] | 11-13 µm |
| Length [mm] | |
| Width [mm] | 290 |
| Weight [kg] | 0,9 |
| Diameter [mm] | |
| Quantity in carton | 6 |
| Cartons on pallet | 120 |
| Product name | thick, 0,8 x 290 mm, 11÷13 mic, roll |
| Additional features | smooth |
| Article number | 5510 |
| Weight/Thickness [g/m2] | 11-13 µm |
| Length [mm] | |
| Width [mm] | 290 |
| Weight [kg] | 0,8 |
| Diameter [mm] | |
| Quantity in carton | 6 |
| Cartons on pallet | 120 |
| Product name | thick, 0,75 x 290 mm, 11÷13 mic, roll |
| Additional features | smooth |
| Article number | 5534 |
| Weight/Thickness [g/m2] | 11-13 µm |
| Length [mm] | |
| Width [mm] | 290 |
| Weight [kg] | 0,75 |
| Diameter [mm] | |
| Quantity in carton | 6 |
| Cartons on pallet | 120 |
| Product name | thick, 0,7 x 290 mm, 11÷13 mic, roll |
| Additional features | smooth |
| Article number | 5835 |
| Weight/Thickness [g/m2] | 11-13 µm |
| Length [mm] | |
| Width [mm] | 290 |
| Weight [kg] | 0,7 |
| Diameter [mm] | |
| Quantity in carton | 6 |
| Cartons on pallet | 120 |
| Product name | thick, 1,0 x 290 mm, roll |
| Additional features | smooth |
| Article number | 5507 |
| Weight/Thickness [g/m2] | 13 µm |
| Length [mm] | |
| Width [mm] | 290 |
| Weight [kg] | 1 |
| Diameter [mm] | |
| Quantity in carton | 6 |
| Cartons on pallet | 120 |
| Product name | thick, 0,9 x 290 mm, roll |
| Additional features | smooth |
| Article number | 5518 |
| Weight/Thickness [g/m2] | 13 µm |
| Length [mm] | |
| Width [mm] | 290 |
| Weight [kg] | 0,9 |
| Diameter [mm] | |
| Quantity in carton | 6 |
| Cartons on pallet | 120 |
| Product name | thick, 0,8 x 290 mm, roll |
| Additional features | smooth |
| Article number | 5526 |
| Weight/Thickness [g/m2] | 13 µm |
| Length [mm] | |
| Width [mm] | 290 |
| Weight [kg] | 0,8 |
| Diameter [mm] | |
| Quantity in carton | 6 |
| Cartons on pallet | 120 |
Other selected products in this category
alu foil - micro embossing roll 290 mm
Learn morealu foil - 440mm, roll
Learn moreprivate label
Learn more




